5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet!

Prasówki

5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet! Polacy coraz częściej kupują przez internet. Z informacji za rok 2018 wynika, że pierwsza sklepów proponujących swoje produkty online wzrosła o 34% w rozwoju ostatnich 5 lat. Dodatkowo na placu pojawiają się nowe metody, które pozwalają zrobienie zakupów jeszcze szybciej, i dzięki najszerszym standardom zabezpieczeń transakcji zyskujemy wypoczynek i bezpieczeństwo. Dlaczego Polacy kupują przez internet?

5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet!

Oszczędność czasu

Według danych z raportu KPMG na pytanie: “Dlaczego kupimy w biznesach internetowych?” 40% odpowiedzi wskazywało na oszczędność czasu. Obecnie wszystkiemu z nas zależy na krótkim załatwieniu prostych historii. Nie przepadamy wyglądać w fazach. Zakupy poprzez internet dają nam uniknięcie tłumów. Nie potrzebujemy martwić się godzinami otwarcia sklepu ani tymże, jak dotrzeć w poszczególne pomieszczenie. Zamiast tego zakładamy stronę internetową oraz wszystko nosimy na wyciągnięcie ręki. Jeśli pierwszy przeglądany przez nas sklep online nie oferuje interesującego nas produktu, łatwo możemy pójść do różnego, trzeciego i czwartego. Zajmie nam to wyłącznie mniej czasu niż spacer po galerii handlowej. Dodatkowo cały proces zakupów od wyboru przedmiotu po realizację transakcji może zdobyć nawet kilka minut, co w interesach stacjonarnych daje się rzadko.
Wszystko w pojedynczym miejscu

Kolejnym powodem, który otrzymałeś wynik 27% wskazań, jest dostępność wielu wyników w pojedynczym miejscu. Dzięki urządzeniu podpiętemu do internetu otrzymujemy więcej ofert niż w galeriach handlowych. Możemy dojść na część każdego sklepu i czytać asortyment w dowolnym miejscu i czasie. Co Polacy kupują przez internet? Według badania PwC największym uznaniem zajmuje się odzież oraz obuwie. Na kolejnym miejscu wydobywają się środki i kosmetyki. Pewno to istnieć zaskoczeniem, jednak powód jest otwarty. Mowa tu o wartościach, które często dzielą się od tych dużych. Trzecią pozycję zajmują książki, muzyka, filmy i zabawy wideo. Dużo kobiet posiada także ze sklepów internetowych w projekcie zamówienia mebli i wyposażenia domu. Warto dodać, że aż 47% badanych decyduje się na zakup poprzez internet produktów spożywczych.
Możliwość porównania cen

Trzecim powodem, o jakim warto dodać, jest szansę porównania cen. Taka odpowiedź uzyskała aż 54% wskazań w raporcie KPMG. Owszem, w wypadku sklepów stacjonarnych również będzie to dodatkowe, przecież w takiej rzeczy musimy udać się co chwila do mało miejsc. Z zmian mając z internetu, wystarczy wpaść na jedną stronę, oraz wszystkie niezbędne dane będą na wyciągnięcie ręki. Gdy wtedy dodatkowe? Wszystko to dzięki porównywarkom cen. Jak chcemy skorzystać z najciekawszej oferty pod względem cenowym, wystarczy wpaść na zdrową platformę. Następnym etapem będzie wybranie interesującego nas produktu lub sklepu. Następnie otrzymamy zestawienie produktów łatwych w dalekich sklepach wraz z ofertą cenową, która uwzględnia również cenę dostawy. Dzięki temu bez problemu wybierzemy najtańszą z propozycji.
Atrakcyjne promocje

Atrakcyjne promocje to inny powód, jaki w kategorii cena otrzymał aż 46% wskazań respondentów w raporcie KPMG. Coraz częściej daje się, że sprzedawcy proponują naszych mężczyzn do używania z możliwości internetowej przez wielkie promocje. Dzięki nim można dostać produkt nawet do kilkudziesięciu procent mało aniżeli w kolekcji stacjonarnej. Sprowadza się również, że rabaty obejmują koszty dostawy. Inne sklepy wprowadzają promocje kup 2 za 1 także dużo nowych. Bez wątpienia takie możliwości częściej można wystąpić w budowy niż stacjonarnie. Warto jeszcze wspomnieć, że żyją strony, które spędzają w pojedynczym miejscu wszystkie dostępne rabaty. Dzięki temu zaoszczędzimy coraz bardzo czasu i pieniędzy.
Dostępność różnych form płatności

Warto jeszcze wspomnieć o dostępności różnych form płatności. Sklepy internetowe udostępniają swoim klientom skorzystanie z najświeższych rozwiązań. Według raportu Gemius “e-Commerce w Polsce 2019” niewiele osób określa się na wykorzystanie z bliskich przelewów za pośrednictwem takich serwisów jak: PayU, przelewy24, Dotpay. Trzy drugie miejsca mają bardziej doskonałe rozwiązania, przykładowo płatność gotówką u kuriera, przelew tradycyjny, wysyłka za pobraniem. Odpowiednio 30 i 40% konsumentów ma z płatności BLIKIEM oraz kartą płatniczą. Jeszcze bardzo sklepów oferuje także płatności SMS-em lub mobilne takie jak: stosowanie kodów QR. Żyć chyba są one mniej popularne wśród polskich konsumentów, lecz nie odbiegają od pozostałych skutecznością i energią.

Na cel dodajmy także o płatnościach z odroczonym terminie, które pozwalają zrobienie zakupów i opłacenie ich właśnie po określonym etapie, przykładowo 30 dniach. Ponadto sklepy internetowe umożliwiają również zrobienie zakupów na części. Możemy zyskać także z zespołów proponowanych przez sklepy, kiedy i prac finansowych. Dzięki możliwości wnioskowania online o pożyczki ratalne można także w ten technologia pozyskać potrzebne pieniądze na sprzęt RTV, AGD, elektronikę czy każdy kolejny cel.

Artykuł został wymyślony przez lekarzy z pozyczkowy-portal.pl.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o