5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet!

5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet!

19 stycznia, 2020 0 przez Doradca Bankowy

5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet! Polacy coraz częściej kupują przez internet. Z określonych za rok 2018 wynika, że liczba sklepów sprzedających własne produkty online wzrosła o 34% w porządku ostatnich 5 lat. Oraz na rynku pojawiają się innowacyjne metody, które ułatwiają zrobienie zakupów jeszcze szybciej, a dzięki najwyższym standardom zabezpieczeń transakcji zyskujemy wypoczynek i bezpieczeństwo. Dlaczego Polacy kupują przez internet?

5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet!

Oszczędność czasu

Według danych z raportu KPMG na badanie: “Dlaczego wierzymy w składach internetowych?” 40% odpowiedzi wyglądało na oszczędność czasu. Obecnie każdemu z nas chce na krótkim załatwieniu swoich potrzeb. Nie lubimy liczyć w kolejkach. Zakupy poprzez internet dają nam uniknięcie tłumów. Nie potrzebujemy martwić się godzinami otwarcia sklepu ani tymże, jak dojechać w określone miejsce. Zamiast tego zaczynamy stronę internetową oraz wszystko mamy na wyciągnięcie ręki. Jeśli pierwszy przeglądany przez nas sklep online nie oferuje interesującego nas produktu, szybko możemy pójść do różnego, trzeciego i czwartego. Zajmie nam to pewnie trochę czasu niż spacer po galerii handlowej. I cały proces zakupów od wyboru przedmiotu po realizację transakcji może zająć nawet kilka chwili, co w zakładach stacjonarnych zdarza się rzadko.
Wszystko w poszczególnym miejscu

Kolejnym powodem, który uzyskał wynik 27% wskazań, jest dostępność wielu efektów w poszczególnym miejscu. Dzięki urządzeniu podpiętemu do internetu otrzymujemy więcej oferty niż w galeriach handlowych. Możemy dostać na kartkę każdego sklepu i sprawdzać asortyment w nieznanym miejscu i czasie. Co Polacy kupują przez internet? Według badania PwC największym uznaniem cieszy się odzież i obuwie. Na następnym miejscu uważają się leki i pielęgnacje. Pewno więc istnieć zaskoczeniem, jednak powód jest prosty. Mowa tu o wartościach, które często dzielą się od tych dużych. Trzecią pozycję zajmują książki, muzyka, filmy i sztuki wideo. Dużo osób korzysta także ze sklepów internetowych w kierunku zamówienia mebli oraz wyposażenia domu. Warto wspomnieć, że aż 47% badanych przyjmuje się na zakup poprzez internet produktów spożywczych.
Możliwość porównania cen

Trzecim powodem, o którym warto wspomnieć, istnieje droga porównania cen. Taka odpowiedź uzyskała aż 54% wskazań w raporcie KPMG. Owszem, w sukcesu sklepów stacjonarnych oraz będzie więc dodatkowe, jednakże w takiej formy musimy udać się co chwila do kilku miejsc. Z zmianie mając z internetu, wystarczy wpaść na pewną stronę, a wszelkie potrzebne reklamy będą na wyciągnięcie ręki. Kiedy zatem dodatkowe? Wszystko to dzięki porównywarkom cen. Kiedy chcemy wziąć z najpopularniejszej oferty pod względem cenowym, wystarczy wpaść na dobrą platformę. Kolejnym ruchem będzie pasowanie dobrego nas towaru lub sklepu. Następnie otrzymamy zestawienie produktów widocznych w przeciwnych sklepach wraz z ofertą cenową, która planuje również cenę dostawy. Dzięki temu bez problemu wybierzemy najtańszą z opcji.
Atrakcyjne promocje

Atrakcyjne promocje to kolejny powód, jaki w grupie cena otrzymał aż 46% wskazań respondentów w raporcie KPMG. Coraz częściej zdarza się, że sprzedawcy proponują naszych mężczyzn do czerpania z kolekcje internetowej przez duże promocje. Dzięki nim wolno nabyć produkt nawet do kilkudziesięciu procent mało niż w możliwości stacjonarnej. Zdarza się również, że rabaty obejmują koszty dostawy. Inne sklepy wprowadzają promocje kup 2 za 1 oraz dużo nowych. Bez wątpienia takie możliwości częściej można wystąpić w budowy niż stacjonarnie. Warto także wspomnieć, że żyją strony, które organizują w poszczególnym miejscu wszystkie dostępne rabaty. Dzięki temu zaoszczędzimy coraz dobrze czasu i pieniędzy.
Dostępność innych form płatności

Warto także wspomnieć o dostępności innych form płatności. Sklepy internetowe udostępniają naszym użytkownikom wzięcie z najnowszych rozwiązań. Według raportu Gemius “e-Commerce w Polsce 2019” wiele pań decyduje się na wygranie z bliskich przelewów za pośrednictwem takich serwisów jak: PayU, przelewy24, Dotpay. Trzy drugie miejsca posiadają bardziej tradycyjne rozwiązania, przykładowo płatność gotówką u kuriera, przelew tradycyjny, wysyłka za pobraniem. Odpowiednio 30 i 40% konsumentów korzysta z płatności BLIKIEM oraz kartą płatniczą. Jeszcze bardzo sklepów oferuje również płatności SMS-em lub mobilne takie jak: stosowanie kodów QR. Być chyba są one nieco znane wśród polskich konsumentów, jednak nie odbiegają od nowych skutecznością i siłą.

Na skutek dodajmy również o płatnościach z odroczonym terminie, które ułatwiają zrobienie zakupów oraz opłacenie ich właśnie po określonym czasie, przykładowo 30 dniach. Ponadto sklepy internetowe umożliwiają również zrobienie zakupów na raty. Możemy zyskać także z sposobów oferowanych przez sklepy, kiedy i prac finansowych. Dzięki możliwości wnioskowania online o pożyczki ratalne można zarówno w ten technologia pozyskać potrzebne pieniądze na sprzęt RTV, AGD, elektronikę czy jakiś nowy cel.

Artykuł został wymyślony przez lekarzy z 5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet! .

0 0 votes
Article Rating