Decoupage Trzebiatów

Decoupage Trzebiatów

13 maja, 2020 0 przez Doradca Bankowy

Decoupage – co wtedy stanowi? Decoupage to metoda ozdabiania przedmiotów np. z drewna lub ceramiki, poprzez naklejenie na nie modelu z papieru. Następnie obiekt jest pokrywany warstwami lakieru. W wyniku wzór wygląda jak stworzony.

Decoupage Wolin

Krótka historia decoupage’u

Słowo decoupage pochodzi z francuskiego czasownika oznaczającego ”wycinać”. Technikę tę korzystali jako ważni syberyjscy nomadzi do ozdabiania grobów zmarłych. Od nich formę serwetkową przejęli Chińczycy. Używali oni decoupage’u do dekorowania m.in. lampionów i okien. W XVII wieku sztuka ozdabiania papierem wystąpiła we Włoszech, a później zaczęła być wiązana w pełnej Europie. Meble wykończone metodą serwetkową stanowiły tańszą wersję bardzo popularnych chińskich przedmiotów. Decoupage zajmował się dużą popularnością również w latach późniejszych, m.in. na dworze Ludwika XV.
Nadaj duszę przedmiotom domowego użytku

Zobacz również sklep motoryzacyjny

Szukasz kreatywnego sposobu na ozdobienie mieszkania? I że potrzebujesz zajęcia, które uzna Ci oderwać się od zwykłego pędu? Decoupage to przedmiot w sam raz dla Ciebie. Dzięki niemu, możesz przywrócić zniszczone sprzęty domowe do mieszkania, stworzyć oryginalny prezent lub zrealizować wizję wystroju mieszkania, która utkwiła w zajęciu z względu braku odpowiednich ozdób. Nie umiesz znaleźć odpowiednich dekoracji świątecznych? Przygotuj je jedna! Wybierz właśnie taki deseń który pragniesz i metodą serwetkową stwórz własne, oryginalne pisanki lub bombki.
Ogranicza Cię tylko Twoja wyobraźnia

Decoupage Wolin

Podstawki pod kubki, szkatułki, kuferki na biżuterię i kosmetyki, wazoniki, pojemniki na chusteczki… dzięki metodzie serwetkowej możesz zupełnie zmienić przestrzeń wokół siebie.
Decoupage Wolin

Nie istotne czy chciałabyś odświeżyć starą komodę, tchnąć życie w donicę na balkonie czy ubrać w atrakcyjny sposób słoiki na materiały. Wszystko więc a wiele bardzo możesz zrobić przy wykorzystaniu zaledwie kilku prostych narzędzi.
Decoupage Wolin

Decoupage krok po kroku

Jeśli dopiero rozpoczynasz przygodę z decoupagem, najlepiej rozpocznij od ozdabiania obiektów drewnianych, ponieważ szybko się z nimi wytwarza. Wybrany przedmiot najpierw trzeba wyczyścić drobnoziarnistym papierem ściernym. Po oczyszczeniu i wytarciu szmatką, pomaluj go akrylową farbą. Wybierz wzór jaki pragniesz użyć i wytnij go. Jeśli używasz serwetki, zostaw tylko warstwę z ilustracją. Teraz przyklej wybraną grafikę specjalnym klejem do decoupage’u. Możesz także zastosować klej stworzony z roztrzepanego białka jajka. Posmaruj spód i wierzch obrazka. Ostatnim stanem jest pokrycie ozdabianego przedmiotu lakierem tak, by papier nie był mocny przy dotykaniu ozdabianej powierzchni.
Narzędzia do decoupage’u

Decoupage bawi się coraz ogromniejszą popularnością. W sklepach plastycznych kupimy bez problemu klej, farby akrylowe i lakier wykorzystywany w technologii serwetkowej. Znajdziemy tu również mnóstwo wzorów, które możemy skorzystać do ozdabiania przedmiotów, ale dużo z nich umiemy i odnaleźć we swym domu. Do decoupage’u możemy wziąć m.in. pudełek, ramek, ceramiki, świeczników. Wzory warto wziąć z serwetek, ale świetnie sprawdzą się te stare gazety, listy, zdjęcia, szkice lub inne rysunki. Potrzebne do cięcia ilustracji będą ciężkie nożyczki, nożyk lub żyletka. Do nakładania kleju i farby musimy też pędzli, gąbki, wacików kosmetycznych czy chusteczek.
Decoupage Wolin

Artykuł stanął we kooperacji Decoupage – co to jest?

0 0 votes
Article Rating